Výzva církvím sdružených v mezinárodní federaci svobodných evangelikálních církví (IFFEC)
Výzva nejen k modlitbám za kritickou situaci křesťanů na Blízkém východě a v některých státech Afriky.
Ve dnech 5. – 10. října 2014 se v mexickém Oaxtepec konalo Valné shromáždění IFFECu.
Hlavním tématem shromáždění bylo motto “Služebníci v Kristu spolu v misii“.
Přítomni byli delegáti a pozorovatelé z 30 zemí světa, z toho velká skupina mladých vedoucích pracovníků.
V jednom ze seminářů informoval hlavní řečník o důležitých poznatcích „Celosvětové misie
IFFEC“, které se týkaly konfliktu na Blízkém východě a v severní Africe a přiblížil skutečné poměry těchto oblastí. Také misijní výbor podal zprávu, zahrnující zkušenosti z jejich nedávné návštěvy v Egyptě, jejímž cílem bylo získat lepší pochopení situace na Blízkém východě a prohloubit kontakty s tamními křesťany. Mimo jiné informoval o tom, že mezi křesťany napříč denominačním spektrem vzniklo silně motivované modlitební hnutí za Egypt a Blízký východ.
Byly také sdíleny osobní zkušenosti z Izraele, Palestiny, Libanonu, Sýrie a Iráku .
Všichni jsme znepokojeni informacemi o sektářském násilí na Blízkém východě.
Zároveň jsme byli ale povzbuzeni tím, co dnes Bůh koná a co i my můžeme společně udělat pro Boží království na tomto světě.
Jménem několika křesťanských představitelů, křesťanských církví a institucí na Blízkém východě, z nichž někteří jsou členové IFFEC, chceme informovat naše církve o jejich situaci a vyzvat k:
– Lásce, péči a modlitbám za naše křesťanské sestry a bratry a také menšiny na Blízkém východě a v severní Africe, následujíce tak příkladu Pána Ježíše.
– Podpoře a partnerství s tamními církvemi a to jak v pastorační a duchovní péči, tak v humanitární a lékařské pomoci, budování a rekonstrukci.
– Obhajobě a dodržování lidských práv na Blízkém východě prostřednictvím intervence u představitelů jednotlivých zemí, Organizace spojených národů, Evropské unie a regionálních orgánů.
– Otevření našich srdcí, církví a zemí uprchlíkům a přistěhovalcům z Blízkého východu, pomoci jim podle možností, ale také přijmout požehnání, které oni přinášejí tomuto světu.
Děkujeme za vaši spolupráci a vyprošujeme vám požehnání od našeho Pána Ježíše Krista.
Donn Engebretson, president Francisco Portillo, generální tajemník