Úvod Články Pomoc Ukrajině pokračuje i v letních měsících
20. srpna 2022

Pomoc Ukrajině pokračuje i v letních měsících

Protože od poslední informace o průběhu veřejné sbírky na podporu Ukrajiny uběhl zase nějaký čas, rád bych vás informoval o tom, co se v minulých týdnech odehrálo.

Během června a července jsme z prostředků veřejné sbírky vyplatili 1 450 000,- Kč.

Částku 150 000,- Kč obdržela Pobočka Diakonie CB v Hrádku, jednalo se o opakovanou podporu. Stejnou podporu ze sbírky obdržel i Sbor Církve bratrské v Písku - Elim. Na obou místech probíhá pomoc pro uprchlíky z Ukrajiny a je dobře, že jsme mohli tuto práci podpořit.

Další finanční podpora ve výši 150 000,- Kč mířila do Sboru Církve bratrské v Horní Suché. Také tento sbor jsme ze sbírky podpořili podruhé. Tentokrát však s tím rozdílem, že poskytnutá částka bude použita pro pomoc přímo na Ukrajině.

V červnu a červenci pokračovala naše spolupráce s Petrem Huštěm, který pravidelně jezdí na Ukrajinu a setkává se s místními sbory a charitativními organizacemi. Díky těmto kontaktům jsme mohli poslat částku 1 000 000,- Kč Charitativní nadaci Bethany v Poljaně. V květnu na totéž místo zamířil kamión s humanitární pomocí, a tak celková výše podpory dosáhla 2 000 000,- Kč.

Dodaná nebo zakoupená pomoc v Poljaně nezůstává a míří do míst, kde je pomoc potřeba. Podívejte se na video, které natočila ředitelka Charitativní nadace Bethany Liubov VasyIievna Fenynets https://1url.cz/@VideoPoljana . Věřím, že i přes jazykovou bariéru je poselství videa zřejmé.

Nově jsme v kontaktu s dalšími dvěma sbory na Ukrajině, konkrétně jde o baptistický sbor v Ponince a baptistický sbor Crossroads Church v Oděse. I tato dvě místa chceme z veřejné sbírky podpořit.

Od začátku války a ruské agrese se na sbírkovém účtu sešlo více než 5,5 milionu korun. Z toho 4,3 milionu zamířilo na pomoc obětem válečného konfliktu, který trvá skoro půl roku.

Čas běží rychle a zanedlouho přijdou chladné měsíce, což bude nejspíš znamenat, další potřebu pomoci. Proto chci spolu s velkým poděkováním vyslovit i prosbu, aby naše pomoc Ukrajině pokračovala i v dalších měsících.

S poděkováním a přáním Božího požehnání.

Roman Kysela

Diakonie Církve bratrské

Zdroj: Diakonie CB

Dokumenty ke stažení
Zpráva v PDF
Stáhnout
Fotogalerie
Další novinky
Diakonie
před 4 měsíci
Pomoc Ukrajině pokračuje – dáme dohromady milion korun?
Zapojte se do pomoci Ukrajině dalším způsobem.
Diakonie
Povodně 2024
před 10 měsíci
Druhý vyplacený milion na dohled
Jesenicko přes milion, Opavsko téměř třičtvrtě, CB Opava Elim cca sedmsettisíc
Diakonie
Povodně 2024
před 11 měsíci
Pomáháte i CB Elim Opava
Vedle sbírky Diakonie CB na pomoc postiženým “obecně” běží i sbírka konkrétně určena CB Elim Opava.
Další novinky
Diakonie
před 4 měsíci
Zapojte se do pomoci Ukrajině dalším způsobem.
Diakonie
Povodně 2024
před 10 měsíci
Jesenicko přes milion, Opavsko téměř třičtvrtě, CB Opava Elim cca sedmsettisíc
Diakonie
Povodně 2024
před 11 měsíci
Vedle sbírky Diakonie CB na pomoc postiženým “obecně” běží i sbírka konkrétně určena CB Elim Opava.